< < Önceki Sayfaya Dön
Mekanik Titreşimler Cilt 2 / Prof. Dr. Sedat Karabay
Mekanik Titreşimler Cilt 2 / Prof. Dr. Sedat Karabay
Mekanik Titreşimler Cilt 2 / Prof. Dr. Sedat Karabay

Mekanik Titreşimler Cilt 2 / Prof. Dr. Sedat Karabay (85916)

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺700,00
İndirimli : ₺525,00
:

ÖNSÖZ


“Mekanik TitreĢimler Cilt-1 ve Cilt-2” adı altında hazırlamaya çalıştığım bu kitaplar, mühendislik eğitimi alan öğrencilerin lisans eğitiminde aldıkları temel disiplinlerden olan Makine Dinamiği ve Mekanik TitreĢimler derslerine katkıda bulunabilmek ve onların konuları daha iyi öğrenmelerini sağlamak amacıyla derlenmiştir. Kitabın içindeki konu ve problemlere ait resimlerinin uyumlu çizilmesi ve problemleri şekil üzerinden anlayarak takibinin yapılabilmesi üzerinde oldukça etkili çalışmalar yapılması gerektiği açıktır. Dolayısıyla kitap içeresindeki resimlerin hazırlanması ve resimlerin kitapların tamamında özellik açısından uyumlu olmasına özel gayret sarfedilmiş olup bu çalışmaların tümü, mühendis adayı sevgili öğrenciler ve konuya ilgi duyan mühendislerin fazla zaman harcamadan konuları anlamalarını kolaylaştırmak için yapılmıştır.
Her bölüm için gayet titizlikle problemleri tanımlamak için kullandığımız mekanizmalara ait resimlerin çizilmesinde, düzenlenmesinde ve kitabın hazırlanmasında bana desteğini esirgemeyen kıymetli asistanım Yük. Mak. Müh. Eser Yarar’a özellikle teşekkür etmeyi borç bilirim.

Her iki kitap içerisinde de genç mühendis adaylarının ve mühendislere daha etkili olarak konuyu anlamaları için bölüm son kısımlarına ek problemler ve açıklamalı çözümleri ilave edilerek daha fazla uygulama yapmalarına olanak sağlanmaya çalışılmıştır.
Sonuç olarak çok daha iyi kitapların yazılarak, şekilleri çizilerek, problemler tasarlanarak mühendis olmak isteyen gençlerimize, konuların etkili ve hızlı öğrenmelerinde katkılar sunacak nice eserlerin mühendislik eğitim hayatına kazandırılmasını ümit ederim. Hazırlayıp sizlere sunduğum bu kitaplardan yararlanmaya çalışanlara, mesleki öğrenimleri konusunda bir miktar katkıda bulunabildiysem, bunun vereceği mutluluğun benim için yeterli olacağını belirtmek isterim.
Saygılarımla,
Prof. Dr. Sedat Karabay


----

İÇİNDEKİLER CİLT 2


BÖLÜM–1 TEK SERBESTLIK DERECELİ SİSTEMLERİN
HARMONİK FONKSİYONLAR ALTINDAKİ DAVRANIŞLARI
BÖLÜM–2 TSD LINEER SİSTEMLERİN ÖZEL FONKSİYONLAR ALTINDAKİ TİTREŞİMLERİ
BÖLÜM–3 2SD SÖNÜMSÜZ SİSTEMLERİN TİTREŞİMLERİ
BÖLÜM–4 ÇOK SERBESTLİK DERECELİ (ÇSD) SİSTEMLERİN TİTREŞİMLERİ
BÖLÜM–5 ŞAFT DİSK SİSTEMLERİNDE EĞİLME TİTREŞİMLERİ VE KRİTİK HIZLAR
BÖLÜM–6 ŞAFT-DİSK SİSTEMLERİNDE BURULMA TİTREŞİMLERİ

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı