< < Önceki Sayfaya Dön
Ölçme Tekniği / Prof. Dr. H. Hüseyin Öztürk
Ölçme Tekniği / Prof. Dr. H. Hüseyin Öztürk
Ölçme Tekniği / Prof. Dr. H. Hüseyin Öztürk
Ölçme Tekniği / Prof. Dr. H. Hüseyin Öztürk
Ölçme Tekniği / Prof. Dr. H. Hüseyin Öztürk

Ölçme Tekniği / Prof. Dr. H. Hüseyin Öztürk (85904)

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺450,00
İndirimli : ₺360,00
:

ÖNSÖZ

Endüstriyel uygulamaların hızla geliştiği günümüzde, bilimin ve teknolojinin gelişmesi ve çalışmaların başarıya ulaşması, gerçekleştirilecek duyarlı, doğruluğu yüksek ve güvenilir ölçümlere bağlıdır. Çünkü teknolojik ilerleme olarak nitelendirilen pek çok çalışmada, üretilen ürünün kaliteli, hassas, dayanıklı ve güvenilir olması en büyük etkendir. Kaliteli ve hassas bir üretim, aynı zamanda dayanıklılık ve güvenilirliği beraberinde getirdiği için, bir bütünün ayrılmaz parçalarıdır. Sağlık, çevre, bilimsel ve teknolojik araştırma, sanayi, ticaret, savunma ve benzeri alanlarda gereksinim duyulan yüksek doğruluk ve duyarlılığa sahip ölçümleri yapabilme yeteneğinin yaygınlık derecesi de ülkelerin teknolojik seviyesini belirleyen temel unsurlardan birisidir. Ölçme, verimlilik/kalite demektir ve toplumların sağlıklı ve mutlu yaşamalarını sağlar.

Ülkelerin sanayilerindeki gelişme, ileri teknolojilerin kullanılması ve toplam kaliteye önem verilmesiyle sağlanır. Toplam kalite, tasarım aşamasından başlar, hammadde temini, üretim, pazarlama ve satış sonrası hizmetlere bağlıdır. Her aşamada kalitenin oluşmasını sağlamak ve müşterilerin isteklerini karşılamak temel hedefler arasındadır. Toplumlar en verimli ve en kaliteli ürünü tasarımlama çabası içerisindedirler. Bunu sağlayabilmek için, uluslararası standartlar kabul etmişler ve bu standartlarda ürün ortaya koymaya çalışmaktadırlar. Bu durum; ölçme cihazlarına, ölçme tekniklerinin doğruluğuna, güvenilirliğine, kontrol ve deney elemanlarının hatasız çalışmasına bağlıdır.

Ölçme tekniği konusunda değişik kaynaklardan derlenerek hazırlanmış olan bu kitabın, ölçme tekniğine ilgi duyanlara yardımcı olmasını dilerim.

Prof.Dr. H.Hüseyin ÖZTÜRK

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı