< < Önceki Sayfaya Dön
S7 1500 PLC Programlama
S7 1500 PLC Programlama
S7 1500 PLC Programlama
S7 1500 PLC Programlama

S7 1500 PLC Programlama / Yavuz Eminoğlu (86012)

İndirim Oranı : %30 İndirim
Fiyat : ₺250,00
İndirimli : ₺175,00
:
ÖNSÖZ
Otomasyonda verilerin işlenmesi, güvenliği ve saklanması ile beraber endüstri 4.0, bulut teknolojisi vb. kavramlar günümüzde çok sık uygulanmaktadır. Endüstriyel programlama amacıyla kullanılan donanım ve yazılımlarda bu ortamda yer bulma gayreti içindeler. Bu amaca yönelik “TIA PORTAL” programlama yazılımı ve “S7 1500 CPU”larda büyük bir sorumluluk aldılar ve her geçen günde yapabilirlikleri artırılmaktadır. Bizde biraz gecikse bile sorumluluğumuzu yerine getirip bu alana katkımız olur amacıyla S7 1500 kitabımızı hazırladık.
Her alandaki öğretim ve öğretim kitaplarının bireylerin gelişimine büyük katkıları vardır, ancak iş kesinlikle kişide biter. Örneğin öğretim veya kitaplar ile bireye harfler, heceler, kelimler öğretip, basit cümleler yazdırılabilir. Daha ileri öğretimlerde ise maksimum karmaşık cümleler kurdurulup, olayın bir bölümünün anlatıldığı paragraflar yazdırılabilir. Ancak, kişi roman veya şiir yazabilmek istiyorsa, çok okuması, çok çalışması ve o alanda da yetenekli olması gerekir.

Otomasyonu öğrenmeye çalışanlarda bu alandaki kitaplar ile çalışarak veya bu alandaki eğitimlere katılarak işin temel yapı taşlarını öğrenmiş olurlar. Ancak iyi bir otomasyoncu, küçükten başlayıp birçok otomasyon projesinde sorumluluk alınması ile mümkün olunabilir.

Kitaplarım içerisinde benzer konuların tekrar tekrar işlenmesi, sayfa sayısını artırıp kitapların fiyatının yükselmesine neden olmaktadır. Bu açıdan bu kitapta daha önce S7 1200 kitaplarım içerisinde işlenmiş ve S7 1500 PLC içerisinde de işlenmesi gereken konulara geniş yer verilmemiştir. Çok yoğun bir konu tekrarı şeklinde anlatılmış ancak S7 1500 PLC’ye özgün konular (S7 1500 CPU konfigürasyonu, Display kullanımı, PRODIAG, Software Units, GRAPH, STL programlama dilleri vb.) ayrıntılı bir şekilde işlenmiştir.

Bu kitapta ayrıca TIA Portal’ın özelliklerinden olan ve S7 1200 CPU ile de işlenebilecek ancak orada anlatmadığımız bazı konu ve program bileşenleri de (RFID, OPC haberleşme vb.) burada işlenmiştir.
Bu nedenle bu kitabı “S7 1200 PLC PROGRAMLAMA TEMEL SEVİYE” ve “S7 1200 PLC PROGRAMLAMA İLERİ SEVİYE” kitaplarımın devamı niteliğinde kabul edip ve o şekilde kullanmanız tavsiye edilir.
Lütfen hata ve eksiklerimizi bildiriniz. ([email protected])

Saygılarımla Yavuz EMİNOĞLU
Çerez Kullanımı